Güneş enerjisi fiyatları nasıldır? | Evde Elektrik Üretimi | Güneş Enerjisi

10 Yorum
Anasayfa > Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş Enerjisi Fiyatları

Güneş enerjisi sistemleri genelde güneş panellerinden meydana gelen sistemlerdir. Güneş panellerinin güneşten alınan ışığı soğurması sayesinde güneş enerjisi elektrik enerjisine dönüştürülür ve bu sayede kullanıcılar alternatif bir enerji kaynağı sayesinde bedava enerji üretimi gerçekleştirmiş olur. Bu sistemlerinde birtakım fiyatlandırma aşamaları bulunmaktadır. Güneş enerjisi fiyatları bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ayrı sınıfta incelenir.

Güneş enerjisi fiyatları nelerdir?

Bireysel ve kurumsal olarak iki farklı kategoride fiyatnadırılan güneş enerjisi fiyatları, genelde 1800 TL – 2500 TL aralıklarında yer almaktadır. Fiyatlandırma aşamasında farklılık yaratan faktörler güneş enerjisi sistemlerinin özellikleriyle alakalıdır. Örneğin 300 lt depoya sahip, 2 x 2, 1 metreküp selektif bakır yüzeyle kaplanan, düşük demirli temperli cam içeren ve bünyesinde taşyünü izolasyonu bulunduran güneş enerjisi fiyatları 2543 TL olarak belirlenmiştir. Bunun dışında 200 lt depoya sahip, 2,5 metrekare selektif bakır yüzeyle kaplanan, düşük demirli temperli cam bulunduran ve taşyünü izolasyonuna sahip olan sistemler ise 1870 TL civarlarında yer almaktadır. Ortaya çıkan fiyat farklılıklarında sistemlerin içerikleri önemli bir konumdadır ve estetik olarak hoş görünüşlere sahip olan sistemler de yine fiyat artışlarına neden olmaktadır.

Diğer yandan güneş kolektörleri de kendi içerisinde farklı fiyat aşamaları ile karşımıza çıkmaktadır. 350 TL – 600 TL aralıklarında seyreden bu ürünler metrekarelerine göre fiyat farklılıkları ile karşımıza çıkmaktadır. 2,5 metrekare, selektif bakır yüzeyli, düşük demir temperli cam ve taşyünü izolasyonlu bir kolektör 550 TL civarlarındadır. Ancak aynı özelliklere sahip olan ve sadece metrekaresi 1,8 olarak karşımıza çıkan kolektörler ise 360 TL civarlarında yer almaktadır.

Görüldüğü gibi güneş enerjisi fiyatları, sahip olduğu özelliklere ve metrekarelerine göre farklılıklar göstermektedir.

Yazımız içerisinde sunduğumuz fiyatlandırmalar 2012 Şubat fiyatlarıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bkz. , , , ,

Yorumlar (10 Yorum)

 1. badılı diyor ki:

  eselamu alekum 18 bin tl güneş paneli. buzdulabı televziyon camaşırmakinası 9 tasarıflu ampum bulaşıkmakinası bilgisayar bide güneş enerjinin ısıtıcısını calıştırabilirmi.bunun garantisi kacyıl,kacbin vat elektirik üretiyor aydınlatırsanız seviniriz

 2. admin diyor ki:

  Kolaylıkla istediğiniz enerjiyi alabilirsiniz.

 3. mehmet diyor ki:

  güneş panelleri soğuk kar ve buzlanma gibi sorunlara dayanabiliyor mu? yani ağır kış şartlarına uygun mu? ve bakımı nasıl yapılır?

 4. admin diyor ki:

  Mehmet bey, gunes panelleri oldukca yuksek derecede kar ve soguga dayanabilmektedir. Pek fazla detayli bakim yapilmamakta ancak yilda bir sistem elemanlarinin verimli calisip calismadiginin kontrol edilmesi gerekmektedir. Iyi gunler.

 5. yücel diyor ki:

  ben ticaret amaçlı yatırım yapmak istiyorum.nasıl bir yol izlemem gerekli.bana kaç paraya maal olur

 6. admin diyor ki:

  Yücel Bey,

  Sizi Türkiye’de yerli üretim yapmaya başlayan SolarTürk firmasına yönlendirebiliriz. Bunun yanında kısa zaman içerisinde China Sunenergy firması da yerli üretim konusunda ülkemizde yatırım gerçekleştirecektir.

  SolarTürk İletişim

  Adres:
  2. Organize Sanayi Bölgesi 83226 Nolu Cadde No:19
  Şehitkamil
  Gaziantep
  27120
  Türkiye

  e-Posta: info@solarturk.com.tr

  Telefon: +90 342 337 21 00

  Faks: +90 342 337 23 00

  Evde Elektrik Yönetimi olarak iyi günler dileriz.

 7. halil ibrahim kalfaoğlu diyor ki:

  10 daireli ev yapıyorum,daireler 150 mk ,sıcak su ve elektrik üretim maliyeti ne kadar olur?

 8. admin diyor ki:

  Halil İbrahim Bey,

  Normalde güneş panelleri sistemlerinin standart 1 daire için maliyeti 10 bin TL civarındadır. 10 dairelik bir sistem 100 bin TL’lik maliyet sunar, ancak siz geniş bir sistem oluşturarak maliyet oranını düşürebilir ve geniş çaplı bir sistemden 10 dairenin elektrik ve sıcak su ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

  Geniş bir güneş paneli sisteminin sizin için maliyeti 50 – 75 bin TL arasında firmayla yapacağınız anlaşmaya göre değişebilir.

  İyi Günler.

 9. ali deniz diyor ki:

  selamlar güneş panelleri ile ilgili teklif ve ayrıntılı bilgi için tarafıma 05428995515 nolu telefondan ulaşabilirsiniz

 10. oğuzhan diyor ki:

  selamün aleyküm sıtandart iki direm var elektrik ve ısınmayı kaça mal ederim yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


beş × = 45